İstanbul’da sıcak havayı fırsat bilen plaja koştu

DHA

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde İstanbullular, plajlara akın etti.

Tatilin son günlerinde Şile’deki Uzunkum, Ağlayankaya ve Ayazma Plajları’nda yoğunluk oluştu.

Cankurtan ekipleri plajda megafon ile çocukların tek başına denize girmemesi yönünde uyarılarda bulundu.

“Gelenler açılmasın, deniz dalgalı”

Plaja gelen Celal Aykoç, “Şileye bugün geldik, deniz biraz dalgalı. Yüzmek zor ama hava güzel, deniz güzel Şile de güzel.

Herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz. Gelenler açılmasınlar, açılırlarsa boğulma tehlikesi var. Cankurtaran ekipleri var ama sahilden uzaklaşmamak bence daha iyi olur” dedi.

“Sahilleri temiz bırakalım”

İşletme sahibi Erkan Çangıç, “Bayram programı bayağı bir yoğun geçti. Misafirlerimiz hala gelmeye devam ediyor. Tatilin keyfini çıkarıyorlar. Gelen misafirlerimizden tek ricam sahillerimizi temiz bırakalım. Nasıl bulduysak öyle bırakalım diyorum. Herkese iyi tatiller diliyorum” şeklinde konuştu.

“Gelen herkes dikkat etmeli”

Derya Kaya, “Tatil için çocukluğumdan beri Şile’yi tercih ediyoruz. İstanbul’a yakın yerler içerisinde bence en güzel yer Şile ama bunun kıymetini bilmek gerekiyor. Bayramda ciddi bir yoğunluk vardı. Mavi bayraklı bir yer, dikkatli kullanmamız gerekiyor. Gelen herkese dikkat etmesini tavsiye ediyorum.

Elimizde bu kadar güzel bir yer varken kıymetini bilelim. Bu kadar kalabalığa rağmen Şile harika, denizi harika, Şile’nin doğal bir döngüsü var. Ama dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir