Ahu Tuğba’nın Sağlık Durumunda Yeni Gelişme!

Yeşilçam’ın efsanevi yıldızı Ahu Tuğba zor günler geçiriyor. Son olarak geçirdiği trafik kazasında ölümden dönen Tuğba’nın sağlık durumu hakkında kızı Anjelik Calvin bilgi verdi.

Geçen nisan ayında Los Angeles’ta trafik kazası geçiren Ahu Tuğba, kaburga kırıkları nedeniyle ameliyat oldu ve 3 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra mayıs ayında taburcu edildi. 68 yaşındaki oyuncunun sağlık sorunları ise hala devam ediyor. Kızı tarafından evde baygın halde bulunan Tuğba, tekrar hastaneye kaldırıldı.

Amerika’da kızı Anjelik Calvin ile birlikte yaşayan Ahu Tuğba’nın son durumu hakkında gazeteci Olcay Ünal Sert’e açıklamalarda bulunan Anjelik Calvin, annesinin zorlu süreçlerini anlattı.

EVE GELDİĞİNDE ŞOKE OLDU: 2 SAAT GECİKSEYDİM…

Anjelik Calvin, “Annem fizik tedavi sürecinde yürüteç kullanıyordu, ciddi kaburga kırıkları nedeniyle ameliyat olmuştu. Ancak doktorların uyarılarına rağmen, kesinlikle uçağa binmemesi gerektiği halde, Los Angeles’tan Miami’ye 5,5 saatlik bir uçuş yaptı. Eve geldiğimde annemi fenalaşmış buldum ve acilen ambulans çağırdım. Eğer 2 saat daha geç kalsaydım, her şey çok daha kötü olabilirdi” dedi.

KOAH HASTASI MI?

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ahu Tuğba, hastaneye kaldırıldı. Onur Akay’ın açıklamasına göre Ahu Tuğba’nın hastalığı KOAH olarak teşhis edildi.

Onur Akay, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Canım dostum Ahu Tuğba, çok uzun bir süredir kısa adı “KOAH” olan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ile mücadele ediyor. Kızı yakın dostum Anjelik, bana yıllar önce bu rahatsızlığını anlatmıştı ama Onur abiciğim bu aramızda kalsın dediği için yazmamıştım. Hava yollarının daralması sonucu rahat ve sağlıklı bir şekilde nefes almayı engelleyen bir akciğer hastalığı ile mücadele eden Ahu ablam, Amerika’da hastanede maskelerle yatıyor. Ne olur dualarınızı eksik etmeyin…”

Ahu Tuğba, senelerdir kızı ile birlikte Amerika’da yaşamaktadır. Amerika’da trafik kazası geçiren Tuğba, 8 saatlik bir ameliyatın ardından 3 hafta yoğun bakımda kalmış ve mayıs ayında taburcu olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir