Babaları tarafından öldürülen 3 küçük kardeş yan yana toprağa verildi

Bursa’da 3 çocuğunu öldürdü: Masanın üzerindeki bıçağı görünce içime bir şeyler oldu

Olay, 29 Mayıs’ta, Bursa’nın Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Bağlar Sokak’taki 4 katlı apartmanın bodrum katında yaşandı. Evlerde boyacılık yapan Murat Kılıç, kızları Zeynep ve Aslı Kılıç’ı bıçaklayıp, oğlu Muhammet Ali Kılıç’ı da boğarak öldürdü.

Polise teslim olan Kılıç, verdiği ifadede, “Eşim çocuklarımızı da yanına alarak evi terk etti. Bir süre yalnız yaşadım. Bir ay önce Erzurum’a gidip çocuklarımı alarak Bursa’ya döndüm. Bazı günler kızlarım ve oğlumu Yavuz Selim Mahallesi’nde oturan anneme teslim ediyordum. Salı günü de çocuklarımı yine anneme bıraktım. Çarşamba günü aldım. Evimizde simit, poğaça alarak kahvaltı yapıyorduk. Masanın üzerinde duran bıçağı görünce içime bir şeyler oldu. Sonra kızlarımı rastgele bıçaklayarak öldürdüm. Oğlumu ise boğdum. Kendime zarar verecektim. Bunu başaramadım. Sonra, polise giderek teslim olmaya karar verdim” dediği öğrenildi.

Dün akşam saatlerinde yakınları tarafından Bursa Adli Tıp Kurumu’ndan alınan 3 çocuğun cenazeleri, uçakla İstanbul’a oradan da bu sabah Erzurum’a getirildi.

Havalimanından alınan çocukların cenazeleri, Erzurum Asri Mezarlığı’nda yıkandıktan sonra kara yoluyla Karayazı ilçesi Kazbel Mahallesi’ne götürüldü.

ÇOCUKLARINIIN TABUTLARINA SARILDI

Köy halkı olarak yaşadıkları üzüntüyü anlatan ailenin yakını Ziyaettin Kılıç, şunları söyledi:Çocuklarını ağıtlar yakarak son yolcuğuna uğurlayan Gülay Kılıç, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Eşinin katlettiği çocuklarının tabutlarına sarılan Gülay Kılıç, gözyaşlarına boğuldu. Üç kardeş, köy mezarlığında yan yana defnedildi. 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir